Kopš 1997. gada 1. septembra skolā darbojas dzīvas dabas stūrītis.
Šeit patvērumu atraduši daudzi dzīvas dabas pārstāvji. Daudz skaistu retu putnu – Amadini, Austrālijas papagaiļi. No dzīvniekiem īpaši interesanti ir Āfrikas adatainās peles, pūkainais pundurtrusis, pundurkamīši un šinšilla. Skaistos akvārijos dzīvo daudzkrāsainas zivis no visas pasaules, Āfrikas akvārija vardes, Ziemeļamerikas sarkanausainie bruņurupuču un daudzi citi.

Var pieteikties arī individuālām ekskursijām iepriekš vienojoties pa tālr. 642 07545, 64281559.


Šobrīd grūti iedomāties mūsu skolu bez „Dzīvās dabas stūrīša”.

Sākās viss pagājušā gadsimta 80- tajā gadā, kad Valmieras 4. vidusskolas bioloģijas kabinetā uzradās vairāki būri ar putniem un kāmjiem. Iniciatore bija bioloģijas skolotāja Tamara Vasiļjevna Zeļenkova. Ideja par „Dzīvās dabas stūrīša” izveidošanu skolā iepatikās visu klašu skolēniem. Pakāpeniski bioloģijas kabinets papildinājās ar jauniem pūkainiem draugiem. Reizēm šie dzīvnieciņi novērsa bērnu uzmanību no mācību procesa, tādēļ tika pieņemts lēmums „Dzīvās dabas stūrīti” iekārtot atsevišķā kabinetā.
Galvenais mērķis bija attīstīt skolēnos atbildības izjūtu pret mājas mīluļiem, nepieciešamību rūpēties par tiem, veidot pareizas uzvedības paradumus apkārtējās dabas vidē.

Toreiz vēl nebija interneta, sociālo tīklu un mobilo telefonu, tāpēc daudzi skolēni aizrāvās ar dzīvniekiem un putniem. Daudz interesanta notika „Dzīvās dabas stūrītī” – bērni rūpējās par dzīvniekiem, dažiem radās pat „mīluļi”. Bija gan priecīgi, gan bēdīgi brīži.
1991. gadā atvēra jauno 2. vidusskolas ēku un „Dzīvās dabas stūrīti” pārveda uz turieni. Tajā notika interesanti pasākumi un pētnieciskie darbi. Bet cik daudz viesu apmeklējuši „stūrīti”- ne saskaitīt! Pat ārzemju vēstnieki, kas viesojās Valmierā! Spilgti atmiņā ir palikusi tikšanās ar Krievijas televīzijas žurnālistu Juriju Senkeviču.

„Dzīvās dabas stūrītis” pastāvēja pateicoties vecāku, skolēnu un skolas sponsoru palīdzībai. Pašlaik milzīgu palīdzību tas saņem no Valmieras novada pašvaldības.

„Dzīvās dabas stūrītis” ir mācību un audzināšanas procesa svarīga sastāvdaļa.

Mazu pieticīgu dzīvnieku uzturēšana var sniegt plašu materiālu pētniecībai. Ne tikai mūsu skolas skolēniem, bet arī pirmsskolas bērniem.

Paši mazākie bērni iegūst zināšanas vērojot, tādēļ „Dzīvās dabas stūrītī” ir košu krāsu tropiskās zivtiņas, daudzkrāsaini putniņi, trusis, interesanta izskata žurkas un eksotiski kukaiņi. Bērni iepazīstas ar dzīvniekiem, vēro viņu uzvedību, atrod atšķirības vai līdzības. Nodarbības notiek rotaļu veidā.

Tāpat mūsu „Dzīvās dabas stūrītis” ir savdabīgs psiholoģiskās atslodzes kabinets, kur var atpūsties no skolas kņadas. Tas ir populārs ne tikai sakumskolnieku vidū, bet arī vecāko klašu skolēnu vidū.

Šeit harmoniski izvietoti augi, kukaiņi, zivis, putni, abinieki un zīdītāji.

Kukaiņi ( Madagaskaras prusaks, nūju kukaiņi, lielie meža prusaki) ir interesanti ar savu uzvedību un pieticīgu iztiku.
Akvārijs ir lielisks zemūdens pasaules modelis, kurā tā iemītniekus ir viegli novērot un izzināt.

Sīkie dzīvnieciņi ( žurkas, kāmji, peles) pastāvīgi atrodas būros, bet nodarbību laikā tos uz īsu brīdi var paņemt rokās, pavērot un pabarot.

Nodarbības „Dzīvās dabas stūrītī” notiek tiešā kontaktā ar dzīvniekiem un putniem. Tādā veidā apkārtējās pasaules uztvere notiek ne tikai intelektuāli, bet arī emocionāli. Tas viss bērnos izsauc neaizmirstamus iespaidus un emocijas.

Tik daudz ir bērnu, kuri vēlētos mājās kādu dzīvnieku, bet vecāki dažādu iemeslu dēļ atsaka. Mūsu „stūrītī” bērns var par dzīvnieku rūpēties un pat iegūt mīluli. Reizēm šeit var satikt brīvi staigājošu trusi vai šinšillu. Ar skaļu sveicienu jūs šeit sagaidīs mūsu papagailis Koko. Un, protams, sesks Timofejs, kurš vienmēr priecājas par bērniem.

 

Visi mūsu dzīvnieki labprāt tiekas ar bērniem un gaida kopā ar vecākiem ciemos katru mācību dienu no 8:00 līdz 13:00.

 

 

 

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux