Projekta „Latvijas skolas soma” aktivitātes Valmieras 2. vidusskolā

Projekta „Latvijas skolas soma” aktivitātes Valmieras 2. vidusskolā

Uzsākot jauno 2019./2020.mācību gadu, turpinās arī valsts finansētais projekts „Latvijas skolas soma”, kas paredz iespēju katram skolēnam iepazīt Latvijas vēsturi, mākslu, dabu, sasniegumus, skatīties teātra izrādes, klausīties koncertus, piedalīties dažādās aktivitātēs u.t.t.

Oktobra mēnesī, rudens krāšņākajā laikā, 5. – 9. klašu skolēni baudīja gan skaisto dabu, gan uzzināja un piedzīvoja daudz ko jaunu:

= 5. un 6. klašu skolēni  iepazina Viduslaiku vēsturi Cēsu muzejā. Īpaši aizraujošs un iespaidīgs bija multimediālais stāsts pils tornī. Pēc tam apmeklēja Kārļu zivjaudzētavu, uzzinot par lašu, foreļu, storu u.c. zivju mazuļu aprūpēšanu līdz tie izaug un nonāk mūsu upēs,  ezeros un dīķos. Tapa daudz fotogrāfiju, jo tuvumā baseinā redzēt 6 kg smagu stori – tas ir tik kaut kas… Noslēgumā pastaiga Abavas upes krastā, redzot grandiozo ainavu krauju – 46 m augstumā un 500m garumā, rotātu rudens lapu zeltā…

= 7a un 7b klases devās uz unikālu Latvijas aizvēstures objektu – Āraišu ezerpili un piedalījās izlaušanās spēlē „Izlaušanās cauri laikmetiem”, kur skolēniem, sekojot norādēm,  patstāvīgi jāpilda uzdevumi ierobežotā laikā. Spēles laikā skolēniem bija iespēja izdarīt secinājumus par katru no Āraišu arheoloģiskajā parkā esošajiem laikmetiem, iepazītas praktiskas prasmes darbā ar mālu, graudiem, senā apģērba komplektēšanā un trāpīšanā mērķī ar trebušetu. Starp komandām bija sīva cīņa, kas prasīja saliedētību, komunikāciju un orientēšanos vidē. Āraiši bagāti ar vēl vienu seno laiku inženiertehnisko būvi – Āraišu vēja dzirnavām. Žēl tikai, ka rudens vējos nedarbojas dzirnavu spārni, bet uz krāsainā dabas fona dzirnavas izskatās varenas un skaistas.

= 8. un 9.klašu skolēniem tālāks ceļš – uz Vidzemes jūrmalu uz Latvijas jūrniecības šūpuli – Ainažu jūrskolas muzeju. Izrādās – Latvijas valsts vēl nebija dibināta, bet latviešu jūrniekus pazina un cienīja visā pasaulē par sava amata prasmi…” Grūtam darbam saldi augļi” –latviešu kapteiņi bija labi atalgoti, būvēja skaistas mājas Ainažos, kas mūsdienās gaida atjaunošanu, bet apliecina to, ka izglītots, centīgs un strādīgs cilvēks var sasniegt daudz…  Ļoti interesants bija Ainažu Ugunsdzēsības muzejs, jo gide mudināja visu pamēģināt – ietērpties ugunsdzēsēja tērpā, zvanīt trauksmes zvanu, iesēsties ugunsdzēsēju mašīnās, atbildēt uz viktorīnas jautājumiem. Prieks, ka jautājumi par ugunsdrošību un praktisko rīcību skolēniem problēmas nesagādāja. Pēc tam visus priecēja skaistā Vidzemes akmeņainā jūrmala – Veczemju klintis – unikāls dabas objekts un baltais, cēlais gulbis, kas peldēja tuvu krastam.

= 1. – 4. klašu skolēni apmeklēja Valmieras kultūras centrā muzikālu uzvedumu „Sēņu simfonija”, ko spēlēja, rādīja un stāstīja apvienības „ Latvijas koncerti” mākslinieki. Būtu interesanti, ja mēs mežā varētu sastapt gaileni, kas spēlē flautu, apšu beku, kas spēlē trombonu, mušmiri, kas spēle tauri u.t.t. Un īstai simfonijai ir 4 daļas, starp kurām neaplaudē! Tas jāatceras!

Tuvojoties 18.novembra svētkiem visi klausīsimies svētku koncertu muzikālās apvienības „Universum” sniegumā, kas arī būs projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Savu pirmizrādi būs sagaidījusi filma „Dvēseļu putenis”, pēc tāda paša nosaukuma A.Grīna romāna motīviem, ko skatīsies vidusskolēni, kā arī populārās J.Joņeva  grāmatas „Jelgava 94” ekranizāciju. Projekta „Latvijas skolas soma” aktivitātes turpinās…

Projekta koordinatore – Meldra Amoliņa

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux